+370 (52) 353320

Sviliškių kraštovaizdžio draustinio regykla 2013-02-15

Sviliškių kraštovaizdžio draustinio regykla

2012-2013 m. Birželio - liepos mėn.vyks kūrybinės dirbtuvės, kurių metu bus kuriamas Angelų skulptūros Šumsko viešąjai erdvei puošti. Bus pakviesti menininkai, kursiantys Angelų skulptūras Šv. Archangelo Mykolo bažnyčios parke. Šumsko Šv. Archangelo Mykolo bažnyčia yra pačiame miestelio centre ir tradiciškai sutraukia daugiausiai lankytojų atvykstančių į Šumską. Pagrindinė priežastis pasirenkantšią viešąją erdvę - jos reikšmė bendruomenei. Bažnyčia yra seniausia Šumsko miestelio istorijos liudininkė, bendruomenė nuolat savanoriškai prižiūri jos aplinką, prireikus pagalbos noriai prisideda savanoriškais pagrindais. Todėl angelų skulptūros šioje lokacijose bus prižiūrimos ir puoselėjamos ir pasibaigus projektui.

Kiekveinais metais 2 mėn. trunkančių kūrybiniųdirbtuvių metu bažnyčios parkas taps skulptūrų kūrybos cechu. Kūrybiniųdirbtuvių metu skulptoriai kurs monumentalias skulptūras. Planuojama, kad per 1 vasarą bus sukurtos ir pastatytos 4 (4-5 metrų aukščio) lauko skuptūros. Menininkai bus apgyvendinti Šumsko bažnyčios patalpose veikiančiuose piligrimų namuose.

Į angelų skulptūrų kūrimo procesą bus siekiamaįtraukti kuo didesnį bendruomenės narių skaičių. Kūrybinio darbo metu vyks bendruomenės edukacinis procesas. 1 kartą per savaitę menininkai demonstruos amato, medžio drožimo galimybes, bendraus su visuomene, kad bendruomenės nariai galėtų patys sukurti skulptūras ir pasipuošti savo sodybas. Menininkai bendradarbiaus ir su jaunimo dienos stovyklų dalyviais norinčiais suprasti darbo su medžiu specifiką ir įgauti naujos patirties.

 
© 2013 Zujūnų bendruomenės centras.
                    
Sprendimas: Lexita